Etkinlik ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için lütfen E-Bülten’imize abone olun.

Cinemarine'de Bu Hafta

Orijinal Adı: BAHTİYAR BAHTIKARA
Açıklama:

Annesi Terbiye ve 2 yeğeniyle birlikte yaşayan Bahtiyar Hoca (Kadir Çöpdemir), annesinin sürekli sorunlar çıkarması nedeniyle bir türlü evlenememiştir. Kasabalarına yeni taşınan Pakize'den (Yeşim Salkım) ilk karşılaşmalarından itibaren hoşlanan Bahtiyar, onunla nikah kıymayı kafasına koyar. Ancak yeğeni Kırık Orhan'ın da Pakize'de gözü vardır ve Pakize için büyü de dahil her şeyi deneyecektir.

Yönetmen: Ergin Yılmazer
Oyuncular: Kadir Çöpdemir, Yeşim Salkım, Metin Zakoğlu
Seanslar: 19:00 21:15
Orijinal Adı: SAFTİRİK GREG'İN GÜNLÜĞÜ: BENDE BU ŞANS VARKEN!
Açıklama:

Greg, büyükannesinin 90. doğum günü partisine gitmek ister ve ailesi bu uzun yolculuğa ikna olur. Yine oyunlar çeviren Greg'in asıl amacı bambaşkadır. Büyükannenin yaşadığı şehirde bir bilgisayara oyunları fuarı vardır! Maceracı Greg ne yapıp edip bu fuara katılmanın bir yolunu arayacaktır ama tabii ki planlar istediği gibi gitmez.

Yönetmen: David Bowers
Oyuncular: Jason Ian Drucker, Alicia Silverstone, Tom Everett Scott
Seanslar: 11:00 13:00 15:00 19:00 21:00
Orijinal Adı: OSMANLI SUBAYI
Açıklama:

Sevdiği adam Jude'un (Josh Hartnett) yanında olabilmek için Amerika Birleşik Devletleri'nden kalkıp İstanbul'a gelen Lillie (Hera Hilmar) bütün itirazlara ve zorluklara rağmen başladığı işi bitirerek Jude'un yanına, Van'daki Amerikan tıbbi misyonuna gider. Burada hemşirelik yapmaya başlayan Lillie ile ona İstanbul'dan Van'a dek eşlik etmiş olan Osmanlı subayı İsmail (Michiel Huisman) arasında bir aşk filizlenir. İki aşk arasında kalan Lillie ve oradaki herkes için yaklaşan büyük savaş, işleri iyice zorlaştıracaktır.

Yönetmen: Joseph Ruben
Oyuncular: Josh Hartnett, Michiel Huisman, Hera Hilmar
Seanslar: 12:45 15:00 17:15 19:30 21:45
Orijinal Adı: KAYGI
Açıklama:

30'lu yaşlarındaki Hasret (Algı Eke) 20 yıl önce müzisyen anne ve babasını bir trafik kazasında kaybetmiş bir medya çalışanıdır. Önemli bir haber kanalında kurgucu olarak görev yapmaktadır. Bir süredir her gece aynı kabusu görmeye başlayınca arkadaşlarından uzaklaşarak sürekli geçmişini düşünmeye başlar. Annesiyle babası trafik kazasında ölmemiş olabilir mi?

Yönetmen: Ceylan Özgün Özçelik
Oyuncular: Algı Eke, Özgür Çevik, Kadir Çermik
Seanslar: 11:00 17:00
Orijinal Adı: KAHRAMANLAR TAKIMI
Açıklama:

Maymun Kral cennet ve dünya arasında özgürce dolaşabilmektir. Ancak günün birinde tanrıları kızdırınca güçleri elinden alınır ve Beş Element Dağı’nda bir buz kütlesinin içine hapsedilir. 500 yıl boyunca hapis kalan kralın varlığı artık bir efsaneye dönüşmüştür ve gerçekliğini kaybetmiştir. Liu ise masaldan oldukça etkilenen küçük bir çocuktur. Bir gün dağ canavarlarının kasabasına saldırması üzerine kasabadan küçük bir kızı da kurtararak kaçmayı başaran Liu tek çareyi Beş Element Dağı'na sığınmakta bulur. Canavarların peşlerine düştüğünü bilen Liu saklanmaya çalışırken Maymun Kral'ın hapis kaldığı yeri bulur ve yanlışlıkla onu serbest bırakır.

Yönetmen: Tian Xiaopeng
Oyuncular: Jackie Chan, Feodor Chin, Nika Futterman
Seanslar: 11:15 13:15 15:15 17:15
Orijinal Adı: HER ŞEY MÜMKÜN
Açıklama:

Zengin bir işadamı, sevgilisiyle birlikte yakalandığı fotoğraflarla şantaja maruz kalınca başka bir çare bulmak zorunda kalır. Bu da, tesadüfen varlığından haberdar olduğu, kendisine ikizi gibi benzeyen, piyangoyu kazanıp tüm eski hayatını geride bırakmış tesisatçı İbrahim ile yer değişmesi olur. Ancak güzel sevgilisinin bu 'kopyaya' aşık olması üzerine işler kontrolden çıkacaktır.

Yönetmen: Alper Babayağmur
Oyuncular: Yetkin Dikinciler, Azra Akın, Levent Ülgen
Seanslar: 12:15 14:30 16:45 19:15 21:30
Orijinal Adı: 4N1K
Açıklama:

Yaprak, çocuk yaşlardan itibaren beraber büyüdüğü ve farklı, renkli karakteristik özelliklere sahip lise çağlarında 5 kişilik arkadaş grubunun tek kız üyesidir. Kendine kızlar dünyasından uzak Ali, Sinan, Gökhan ve Oğuz'dan oluşan rengarenk bir dünya kurmuştur.
Bir gün bu dünya gizemli bir biçimde hayatına giren Barış'ın oyunlarıyla değişir. Bu değişim onu kendisine ve kızların dünyasına bir keşfe çıkarır… Artık bir seçim yapmak zorundadır; ya bir 'Masal Prensi'ni, ya da 'Gamzeli Kahraman'ı seçecektir.

Yönetmen: Deniz Coşkun
Oyuncular: Gözde Mutluer , Burak Yörük , Sina Özer , Hasan Denizyaran , Cemrehan Karakaş
Seanslar: 12:00 14:15 16:30 18:45 21:00
Orijinal Adı: YARATIK :COVENANT
Açıklama:

Prometheus'un yolculuğunun ardından Covenant adlı gemiyle yeni bir ekip, uzayın derinliklerine doğru yeniden yola çıkar. Varolduğunu bilmedikleri bir gezegene varırlar, ancak burada tehlikeli yaratıklar ve daha önceki Prometheus seyahatinden sonra burada kalmış ‘’sentetik’’ David'le karşılaşacaklardır.

Yönetmen: Ridley Scott
Oyuncular: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup
Seanslar: 11:45 14:15 16:45 19:15 21:45
Orijinal Adı: KRAL ARTHUR : KILIÇ EFSANESİ
Açıklama:

Arthur henüz çocukken babası öldürüldüğünde, amcası Vortigern tahta geçer. Doğuştan kazanılan bu hakkı kendisinden çalınan ve kim olduğuna dair hiçbir fikri olmayan Arthur ise şehrin arka sokaklarında, ekmeğini taştan çıkaran biridir. Ancak bir kez kılıcını taştan çektiğinde, bütün hayatı alt üst olur ve hoşuna gitse de gitmese de gerçek mirasına sahip çıkmak zorunda kalacaktır.

Yönetmen: Guy Ritchie
Oyuncular: Charlie Hunnam, Astrid Bergès-Frisbey, Jude Law
Seanslar: 11:30 14:00 16:30 19:00 21:30
Orijinal Adı: GALAKSİNİN KORUYUCULARI 2
Açıklama:

“Galaksinin Koruyucuları 2” filminde ekip, uzayın uzak noktalarına yolculuk ederken bir yandan da galaksiyi korumak adına farklı maceralara atılıyor. Koruyucular, artık aileleri haline gelen ekipte birbirlerini düşmanlara karşı korumak için savaşırken, Starlord olan Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırları da çözülmeye başlıyor. Eski düşmanlar yeni müttefiklere dönüşürken, hayranların klasik çizgi romanlardaki favori karakterleri kahramanlarımızın yardımına koşuyor.

Yönetmen: James Gunn
Oyuncular: Chris Pratt , Zoe Saldana , Dave Bautista , Karen Gillan , Pom Klementieff
Seanslar: 13:30 16.15 19.00 21.45
Orijinal Adı: MAŞA İLE KOCA AYI
Açıklama:

Maşa adında küçük bir Rus kızı ile sirkten emekli, Mişka adında bir ayı arasında geçen maceraları konu edinen yapım, çocuklar için özel hazırlandı ve ilk kez ‘ İnteraktif’ sinema deneyimi yaşatma hedefi taşıyor. Orijinalinde Rus folkloruna ait olan karakterler olan "Masha" ve "Ayı" adlı kahramanların Animaccord Animation stüdyoları tarafından yapılan Rus çizgi filmi özellikle Rusça konuşulan ve Slav coğrafyalarında çocukların ilgiyle ve keyifle seyrettiği bir yapım olarak televizyonda izlenme rekorları kırmıştı. Maşa ile Koca Ayı interaktif animasyon filmi işte bu televizyon çizgi filminden yola çıkılarak Türkiye için özel olarak üretildi. Filmde ülkemize özel olarak Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço ve şarkıcı Aydilge de yer alıyor. İki sanatçı da projede seslendirme olarak değil, direkt yer alıyorlar. Filmin sürprizlerinden biri olarak Doğukan Manço, Barış Manço’nun ‘’Ayı’’ şarkısını yeniden aranje etti.

Yönetmen: Georgii Orlav, Vladislav Bayramgulov
Oyuncular: Boris Kutnevich, İdil Küner, Mark Kutnevich
Seanslar: 11:00 12:45 14:30
Orijinal Adı: HIZLI VE ÖFKELİ 8
Açıklama:

Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner. Ancak, gizemli bir kadın olan Chiper, Dom’u hedef almış durumdadır. Dom'u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, Dom'u sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Artık Dom'u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir.

Yönetmen: F. Gary Gray
Oyuncular: Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham
Seanslar: 16:15 19:00 21:45