Etkinlik ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için lütfen E-Bülten’imize abone olun.

Cinemarine'de Bu Hafta

Orijinal Adı: EJDERHAM VE BEN
Açıklama:

Dragon Rider, genç bir ejderha olan Firedrake’in, yetim bir çocukla birlikte Himalayalar’a yaptığı macera dolu yolculuğu konu ediyor.

Yönetmen: Tomer Eshed
Oyuncular: Thomas Brodie-Sangster, Felicity Jones, Freddie Highmore
Seanslar: 2D Dublajlı 12:30 14:30 16:30 18:30
Orijinal Adı: KORKU TAKVİMİ
Açıklama:

En büyük hayali ünlü bir oyuncu olmak olan Hülya kimsesiz büyümüştür. Yıllar sonra bir gün beklediği başrol teklifi gelir. Fakat bilmiyordur ki o başrolü oynamayacak, hayat onunla acımasız bir şekilde oynayacaktır. Film setine giderken karşılaştığı talihsiz kazayla başlayan serüven en masum olay olacaktır. Hayallerine ulaştığı çekimlerin başladığı günün gecesi anlam veremediği olaylarla karşılaşır. Kabuslarındaki adam gerçekte kimdir? Ölmüş olan ailesi Hülya’dan ne istemektedir? Bu ve bunun gibi cevabını bilmediği birçok soruyu çözmeye çalışırken kendisini bir kördüğümün ortasında bulacaktır. Kabus ve halüsinasyonlarla gerçekler arasındaki sınırlar zorlanırken, olaylar esrarengiz bir hal alacaktır. Kabullenemediği gerçeklerle yüzleşen Hülya’nın artık tek hayali içine düştüğü labirentten kurtulmaktır.

Yönetmen: Yunus Şevik
Oyuncular: Nevin Efe, Melisa Seda, Zafer Kora
Seanslar: 2D Dublajlı 13:00 19:45 21:45
Orijinal Adı: ALLAH YAZDIYSA BOZSUN
Açıklama:

Allah Yazdıysa Bozsun, rüyasında arkadaşının nişanlısıyla evlendiğini gören genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Irmak, aşkta yüzü gülmeden 30'lu yaşlarına gelen genç bir kadındır. Onun hayatı, ilk defa kaldığı bir evde yastığının altına anahtar koymasıyla bambaşka bir hal alır. Rüyasında en yakın arkadaşı olan Eliz'in nişanlısı Burak ile evlendiğini gören Irmak, bu korkunç rüyayı aklından çıkarmaya çalışır. Ancak rüyada gördüklerinin akabinde Irmak kendisini beklenmedik durumların içinde bulur.

Yönetmen: Barış Yöş
Oyuncular: Gonca Vuslateri, Burak Yamantürk, Öznur Serçeler
Seanslar: 2D Dublajlı 14:15 16:30 18:45
Orijinal Adı: TEPKİ
Açıklama:

Stephen King'in "Firestarter" romanından beyaz perdeye uyarlanan Tepki, sadece düşünce gücü ile ateşi kontrol edebilen küçük bir kızın hayatına odaklanıyor. Küçük bir kız olan Charlie, ateş yaratma yeteneğine sahiptir. Charlei’nin ebeveynleri Andy ve Vicky, kızlarının benzeri görülmemiş yeteneğini kitle imha silahına dönüştürmek isteyen karanlık bir federal bürodan saklamak için uzun süredir firardadır. Andy kızına öfke ya da acıyla tetiklenen gücünü yatıştırmasını öğretse de Charlie, 11 yaşında geldiğinde gücünü kontrol etmekte zorlanır. Bir olay nedeniyle ailenin saklandığı yer ortaya çıkınca, gizemli bir ajan Charlie’yi ele geçirmekle görevlendirilir.

Yönetmen: Keith Thomas (II)
Oyuncular: Zac Efron, Ryan Kiera Armstrong, Sydney Lemmon
Seanslar: 2D Altyazılı 11:30 13:30 15:30 17:30 19:30 21:30
Orijinal Adı: Gekijouban Jujutsu Kaisen 0
Açıklama:

Gekijouban Jujutsu Kaisen 0, son derece güçlü bir Lanetli Ruh'un kontrolünü ele geçirdikten sonra onun gücünü kontrol etmek ve ona göz kulak olmasına yardımcı olmak için Jujutsu Büyücüleri tarafından Tokyo Prefectural Jujutsu Lisesi'ne gönderilen lise öğrencisi Yuto Okkotso’nun hikayesini konu ediyor.

Yönetmen: Sung-ho Park
Oyuncular: Megumi Ogata, Kana Hanazawa, Mikako Komatsu
Seanslar: 2D Altyazılı 11:00 2D Altyazılı 17:15
Orijinal Adı: KURTULUŞ HATTI
Açıklama:

Atatürk'ün Nutuk'ta özellikle teşekkür etttiği telgraf memuru Hamdi Bey’in hayatından esinlenilen Kurtuluş Hattı, Milli Mücadele’nin seyrini değiştiren gizli haberleşme ağının hikayesini konu ediyor. İşgal kuvvetleri, İstanbul ile Anadolu arasındaki bağı koparmak istemektedir. Buna karşı olarak bir grup vatansever, işgal kuvvetlerinin amacına ulaşmasını engellemek için gizli bir operasyon yürütür. Cepheden yeni dönen ve yıllardır hasret kaldığı Hilal'e kavuşmak isteyen Hamdi, bu sırada beklenmedik bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.

Yönetmen: Selman Kayabaşı
Oyuncular: Gülsim Ali, Yusuf Aytekin, Emin Gürsoy
Seanslar: 2D Dublajlı 11:45
Orijinal Adı: DOCTOR STRANGE ÇOKLU EVREN ÇILGINLIĞINDA
Açıklama:

Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında, eski ve yeni mistik müttefiklerinin yardımıyla bilinmeyene yolculuk eden Doktor Strange'in macerlarını konu ediyor. Gizemli yeni bir düşmanla karşı karşıya olan Doktor Strange, bu süreçte Çoklu Evrenin akıllara durgunluk veren ve tehlikeli alternatif gerçekliklerini kat ediyor. "Doktor Strange"in devam halkası olan yapımda Sherlock dizisindeki kurgusal dedektif rolü ile ünlenmesinin ardından Wikileaks: Beşinci Kuvvet, Bilinmeze Doğru Star Trek ve The Imitation Game: Enigma gibi yapımlarda karşımıza çıkan Benedict Cumberbatch ünlü Doktor Strange'e bir kez daha hayat veriyor.

Yönetmen: Sam Raimi
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Chiwetel Ejiofor
Seanslar: 3D ATMOS Altyazılı 11:00 13:30 16:15 19:00 21:45 2D Altyazılı 14:15 17:00 19:45 22:30 3D Altyazılı 18:15 21:00 3D Dublajlı 12:15 15:00 17:45 20:30
Orijinal Adı: KİM DEMİŞ KÖTÜYÜZ DİYE?
Açıklama:

Kim Demiş Kötüyüz Diye?, efsanevi soygunlara imza atan beş kötü adama odaklanıyor. Bu zamana kadar birçok soyguna imza atan Bay Wolf, Bay Snake, Bay Piranha, Bay Shark ve Bayan Tarantula, şimdi hayatlarının en zorlu işini yapmaya kalkışır. Büyük bir soygun için plan yapan ekip, bu sırada başlarına gelenlere rağmen planlarını uygulayabilecek midir?

Yönetmen: Pierre Perifel
Oyuncular: Sam Rockwell, Marc Maron, Awkwafina
Seanslar: 2D Dublajlı 12:00 2D Dublajlı 20:30
Orijinal Adı: FANTASTİK CANAVARLAR:DUMBLEDORE' UN SIRLARI
Açıklama:

Karanlık büyücü Gellert Grindelwald, büyücülük dünyasının kontrolünü ele geçirmek için harekete geçmiştir. Bunu öğrenen Profesör Albus Dumbledore, önce onu tek başına durdurmaya çalışır. Ancak bunu başaramayan Dumbledore, aralarında büyücüler, cadılar ve cesur bir Muggle fırıncıdan oluşan ekibin yönetimini Büyüzoolog Newt Scamander'a emanet eder. Tehlikeli bir görevi üstlenen ekip, bir yandan canavarlarla mücadele ederken bir yandan da gün geçtikçe sayıları artan Grindelwald’un müritleriyle savaşır. Giderek artan riskler karşısında Dumbledore daha ne kadar kenarda bekleyebilecektir?

Yönetmen: David Yates
Oyuncular: Eddie Redmayne, Jude Law, Mads Mikkelsen
Seanslar: 2D Altyazılı 21:00
Orijinal Adı: KİRPİ SONIC 2
Açıklama:

Kirpi Sonic filminin devam halkası olan yapımda, insan biçiminde bir kirpi olan Sonic'in atıldığı maceralar konu ediliyor. Green Hills’e yerleşen Sonic’in tek isteği, gerçek bir kahraman olması için gereken özelliklere sahip olduğunu kanıtlayabilmektir. Sonic’in sınavı, Dr. Robotnik’in ortağı Knuckes ile birlikte medeniyetleri yok edebilecek güce sahip bir zümrüdü aramak için geri dönmesiyle başlar. Zümrüdün yanlış ellere geçmesini engellemek için Sonic, yardımcısı Tails ile birlikte macera dolu bir yolculuğa çıkar.

Yönetmen: Jeff Fowler
Oyuncular: James Marsden , Jim Carrey , Tika Sumpter
Seanslar: 2D Dublajlı 13:15 15:45
Orijinal Adı: KIRMIZI
Açıklama:

Kırmızı, ergenliğin getirdiği sorunların altında sıkışıp kalan on üç yaşındaki Mei Lee’nin hayatına odaklanıyor. Mei Lee, annesinin beklentisi ve ergenliğin beraberinde getirdiği karmaşa arasında kalan 13 yaşındaki bir kızdır. Baskıcı olduğu kadar koruyucu bir anne olan Ming, kızının yanından uzaklaşmasını istemez. Ancak bu durum Mei Lee için oldukça talihsizdir. Hem ilişkilerindeki hem de vücudundaki değişikliklerle uğraşan Mei, heyecanlandığı zaman dev bir pandaya dönüşür.

Yönetmen: Domee Shi
Oyuncular: Rosalie Chiang, Sandra Oh, Ava Morse
Seanslar: 2D Dublajlı 11:00 15:00