Etkinlik ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için lütfen E-Bülten’imize abone olun.

Köfteci Ramiz

Köfteci Ramiz
0 252 317 06 35
Kare Avlu, Kapı No: 407- 413
Köfteci Ramiz

Köfteci Ramiz, Makedonya'dan gelen iki kardeş tarafından 1928 yılında Akhisar'da kuruldu. Tamamen dana etinden mamul, sadece tuz ve soğandan oluşan, yiyene et tadı veren bu köftenin altına, kepekli bir tür pideyi tereyağında kızartarak doğrayarak yastık yaptılar. Izgara edilmiş yeşil biber ve tavada tereyağıyla ısıtılmış domateslerle sunulduğunda, yiyenin unutamadığı bir lezzetin yaratıcısı oldular. 1934 yılında, şimdi hala faal olan tarihi dükkanlarına taşındılar. On yıllar boyunca Akhisar'ın ilk ve tek köftecisi olarak bu lezzetin ününü tüm ülkeye duyurdular.

2000 yılında İstanbul - İzmir anayolu üzerine şube açınca daha da tanınır oldu Köfteci Ramiz markası. Şimdi Köfteci Ramiz artık ulusal bir marka oldu. Yöre etlerini değerlendirebileceği bir et işleme tesisi kuruldu. Kurulan bu tesiste sadece köfte değil sucuk da üretiliyor. Köfte ilk günlerde olduğu gibi hala elle şekillendiriliyor, hijyen ve sanitasyon şartlarını sağlayarak Gıda Üretim İzni Sertifikalarını aldı. Dünyanın en önde gelen Gıda Denetim Kuruluşu olan İngiliz World Certification Services firması tarafından ISO-9001 ve HACCP sertifikaları verildi.

Gelen ısrarlı franchising tekliflerinin içinden Languageu uygun olanlarına Köfteci Ramiz prensipleriyle çalıştırılan köfteciler açılıyor. Açılan bu restoranlara elemanlar yetiştiriliyor. Bu köfteci restoranlarına bütün ürünler Akhisar'dan soğuk zinciriyle taşınıyor. Her bir nokta sürekli denetleniyor ve standartların o noktalara da taşınması sağlanıyor. Şu anda Köfteci Ramiz artık ulusal bir marka.