Etkinlik ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için lütfen E-Bülten’imize abone olun.

Nurol Sanat Galerisi

Nurol Sanat Galerisi
0 252 317 00 02 / Dahili 12
Yasemin Sokak, Kapı No : 309
Nurol Sanat Galerisi

Sanatseverlere Ankara'da, Kavaklıdere'deki galerisinde hizmet veren Nurol Sanat Galerisi, Nurol Eğitim Kültür ve Spor Vakfı bünyesinde 2002 Nisan'ında kuruldu.

Kurulduğu tarihten bu yana almış olduğu iki önemli sorumluluğun bilinciyle hizmet vermeye özen gösterdi. Sorumluluklarından biri, galerilerin önemli bir buluşma noktası olması nedeniyle, sanat, sanatçı, izleyici üçgenini tamamlama sorumluluğu, bir diğeri ise; Türk ulusunun çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması ve onu aşması için, temel olarak her eğitim düzeyinden başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlerimizin yetişmesi amacıyla yola çıkmış bir vakfın bünyesinde faaliyet göstermektir. Nurol Sanat Galerisi'nde elde edilen gelirler öğrenci burs fonunda kullanılmaktadır.

Bu sorumlulukların bilinci ve ciddiyeti ile 2009 yılına kadar Ankara'da faaliyet gösteren Nurol Sanat Galerisi, aynı yıl Aralık ayında Bodrumlular ve Bodrum severler için kapılarını Oasis AVM içinde açtı. Bu tarihten itibaren, sanatlarını izleyici ile buluşturmak isteyen sanatçılara ev sahipliği yapmaya başlayan Bodrum Nurol Sanat Galerisi, Adnan Turani, Hikmet Çetinkaya, İlhan Berk, Bihrat Mavitan, Ayla Eriş, Toygun Orbay, Engin Dalyancı & Müfit Karzek, Ali Atmaca, Eyüp Öz, İsmail Atmalı gibi bir çok değerli sanatçıyı, sevenleri ile buluşturdu.

Ankara ve Bodrum Nurol Sanat Galerileri olarak varoluşumuz ve sürekliliğimizin kurumumuz kadar sanatçı ve sanatseverlerin ilgisiyle ve desteğiyle gerçekleştiğine inanıyor ve işimizi bunun bilinciyle severek yapıyoruz. Biz bu yolda ilerlerken, siz sanatseverlerden gelecek destek, bize bu yolda ışık olacak, gelişmemize katkı sağlayacaktır.