Etkinlik ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için lütfen E-Bülten’imize abone olun.

Yves Rocher

Yves Rocher
0 252 317 06 24
Zeytinli Sokak, Kapı No : 111

Fransız kozmetik devi Yves Rocher,1959 yılında Fransa’nın Bretanya Bölgesi’nde bitkisel güzelliği tüm kadınlara ulaşılabilir hale getirmeyi hedefleyen Yves Rocher tarafından kurulmuştur.
Günümüzde 80’i aşkın ülkede varlığını gösteren, Fransa’nın Bretanya Bölgesi’ndeki fabrikalarında yılda 300 milyon adet ürün üreten, Fransa’nın bir numaralı kozmetik markasıdır.
212 Mağaza ile Yves Rocher Türkiye, kozmetik perakendesinin bir numaralı mono markası..

 

YETİŞTİRİCİ, ÜRETİCİ, DAĞITICI TEK MARKA

 

Yves Rocher ürünlerinin hem yetiştiricisi: Bretanya’daki 44 hektarlık organik tarım sahası ürünlerin içerik ihtiyacının 1/3’ünü karşılar, hem üreticisi: Britanya’daki fabrikalarında hem de dağıtıcısı: Dünya üzerindeki  4500 satış noktasında . Bu da tüketici için A’dan Z’ye kontrol edilen kaliteye ve aracı içermeyen süreçte yüksek kaliteye en uygun fiyata ulaşmak anlamına gelir.

Yves Rocher ürünlerinin aktif bileşenlerinin %100’ü bitkilerden elde edilmektedir. Yves Rocher ürün içeriklerinde organik tarımla yetişmiş ürünlere öncelik vermektedir. Türü tükenen bitkilerin, GDO’ların ve hayvansal içeriklerin kullanımını tamamen reddetmektedir. Yves Rocher ekolojik ambalajlarını sürdürülebilir ormanlardan elde etmektedir. Her kesilen ağacın yerine bir yenisi ekilmektedir. Doğadan aldığını doğaya geri vermeyi hedefleyen Yves Rocher 50.yılında 50 milyon ağaç kampanyasını tamamlayıp hedefini 100 milyon ağaca çıkardı. Proje kapsamında bugüne dek 69.526.431 ağaç dikildi.